Римські штори

Римські штори давно увійшли в наше життя і користуються неабиякою популярністю. Їх також називають рулонними шторами. Не дивлячись на те, що вони з’явилися в побуті декілька століть тому, зовнішній їх вигляд і конструкція залишилися незмінними. Це тому, що вони мають зручний механізм і змінювати в ньому нічого не потрібно. Єдиними змінами, які їх торкнулися, можна назвати декор та тип тканини, яку беруть за основу.

По своєму вигляду, римська штора – конструкція, яка складається з тканини, закріпленої на карнизі. Штори містять обтяжувачі, які зберігають форму виробу і забеспечують надійну фіксацію. По краям є регулюючі ланцюжки, за допомогою яких штора підіймається і опускається. Особливістю такого виробу являється здатність самостійно регулювати освітлення в приміщенні. Ви можете зробити напівтемряву або яскраве освітлення.

Різновиди римських штор

Є лише два види таких виробів. Обидва варіанта користуються популярністю.

Класичні – полотна, які мають горизонтальні складки, накладаючись одна на одну. Їх вигляд не вирізняється особливою розкішшю і помпезністю, але вони добре доповнять будь-який інтер’єр.

Каскадні штори утворюються зі складок, які не зникають навіть в розкритому вигляді. Такі вироби можуть прикрасити приміщення в стилі класика, кантрі арт-деко і багато інших подібних.

В чому переваги римських штор, в порівнянні зі звичайними шторами

Такі вироби гармонічно доповнюють будь-яке при приміщення, незалежно від дизайну. Можуть використовуватися в кухні, вітальні, чи офісі – де б їх не повісили, вони створюють затишок і комфортну атмосферу. Вони вигідно поєднуються з портьєрами та шторами, що може створити унікальність та елегантну вишуканість.

Важливою перевагою можна назвати можливість прикріпити такі штори на вікнах, не використовуючи карниз. Якщо говорити про мінуси, то це їх висока вартість. Попри це, практичність та зовнішній вигляд таких виробів приваблює покупців, які хочуть створити затишок в своєму домі.

Дизайнери активно використовують римські штори для того, щоб зробити оригінальний інтер’єр в приміщенні, додати вишуканості і простоти одночасно. Європейці вже давно відмовилися від інших видів штор, та обирають комфорт і практичність в облаштуванні свого дому.