Статті сайту

№1 “Жалюзі та ролети на пластикові вікна : чи можна свердлити?

Сверлити пластикове вікно

Напевно, багато людей чули жарт, що якщо в рамі просвердлити отвір, то всередині почне накопичуватись конденсат, а вікна будуть потіти. Хоча виробники вікон, навпаки, спеціально роблять отвори в рамі щоб не накопичувався конденсат. В кожній рамі зроблені наскрізні отвори, відкрийте будь-яке вікно і їх побачите. 

Давайте спочатку розглянемо структуру металопластикового вікна.

Структура пластикового вікна
Металопластикове вікно в розрізі

Як бачимо, вікно складається з декількох камер. Деякі з них (більшість , внутрішні) є герметичними. А в зовнішніх є технологічні отвори для видалення конденсату. Хоча дані отвори на картинці не показані, вони розміщуються в певних місцях, більшість під створками, з виходом під кутом назовні. Герметичні внутрішні камери створюють повітряну подушку, яка перешкоджає проникненню вологи та холодного повітря в кімнату.

Пластикові вікна можна свердлити . Робити отвори в вікнах можна по всьому периметру, тільки від штапіків краще відступати. Вони тримають склопакет, це його слабкі місця. Що стосується жалюзі та рулонних штор, саморізи можна використовувати зовсім маленькі і глибоких отворів для них робити не потрібно. Професійний монтаж абсолютно безпечний для вікон.

Якщо страшно свердлити пластикові вікна, можна спробувати інші способи кріплення ролетів – за допомогою клею або двостороннього скотчу. Але ці способи мають недоліки. Не всі вони витримують температурні перепади, і якщо вікно знаходиться на сонячній стороні, клей може пересохнути, а скотч відклеїтись. Тому жалюзі краще кріпити за допомогою шурупів.

Часто шурупи для жалюзі не оснащені буром на кінці, через що непрофесіоналу непросто їх рівно закрутити в пластикову раму. Як правило, перед закручуванням шурупа за допомогою свердла по металу роблять отвір трохи меншого діаметру, ніж сам шуруп. Саморізи з буром зразу закручують в потрібне місце. Перевага шурупів без буру в тому, що вони можуть мати меншу довжину при тій самій надійності кріплення. Також після шурупів без буру залишається візуально менша дірка.

Шурупи для жалюзі
Варіанти шурупів для жалюзі

При самостійному монтажі від контакту свердла або шурупа з склопакетом скло може тріснути. Відремонтувати склопакет вже не вийде, прийдеться його повністю замінити, а це мінімум третя частина вартості вікна. Вибір саморізу невідповідної може порушити герметичність внутрішніх камер профілю, через що погіршаться теплоізоляційні та шумопоглинаючі функції вікна. Тому довжина шурупів не повинна перевищувати 15 мм, або й менше, залежно від конструкції конкретного вікна.

Ще одна проблема, з якою можна зіткнутися – отвори від шурупів, якщо в майбутньому захочете зняти жалюзі. Поки шуруп закручений в профіль, він герметично закриває отвір. Дірка в профілі від викрученого шурупа, як мінімум, неестетична. Але її досить просто заклеїти. Для цього краще застосовувати спеціальний герметик для виробів із твердого ПВХ.

Щоб якісно заклеїти отвір, потрібно виконати наступну послідовність дій:

– обезжирити профіль навколо отвору розчинником або спиртом;

– заповнити отвір герметиком так, щоб речовина вилізла на поверхню;

– зачекати рекомендований час до повного застигання;

– зрізати надлишок герметика в рівень з профілем вікна.

Замість герметика також можна використовувати волостійку шпаклівку, рідкі цвяхи, силіконовий ущільнювач. Головне, що засіб був сумісним з ПВХ.

№2″Вибираємо штори (жалюзі) на кухню”

Штори – важлива деталь інтер’єру кухні, тому їх дизайн та якість повинні відповідати усім вимогам будь-якої сучасної сім’ї. Штори створюють затишок і настрій, красиво обрамляють вікно, привносять у повсякденне життя відчуття свята і радості. Сьогоднішній величезний вибір штор та жалюзі дозволить вам зробити дизайн кухні завершеним, цікавим та оригінальним.

До вибору тканини для кухонних штор варто підійти дуже відповідально. В першу чергу зверніть увагу на стійкість матеріалу до різних забруднень і якість забарвлення тканини – фарба не повинна линяти або швидко вигорати на сонці. Якщо вікна кухні виходять на південь, тоді вам буде просто необхідно ховатися від сонячного світла в денний час. Також є необхідність закривати вікна від сторонніх очей, якщо ваша квартира займає нижні поверхи. У цих випадках штори краще підбирати виключно з важких портьєрних тканин, скористатися сучасними жалюзі, римськими або рулонними варіантами.

Вибрати красиві штори для кухні нескладно. Треба лише знати декілька простих правил і пам’ятати про особливості цього приміщення :

– як правило, це не дуже велика кімната;

– на кухні зазвичай постійно готують, тому поряд з раковиною та робочою зоною неодмінно присутні вода та бруд;

– оформлення кухні має бути гармонійним: адже це найбільш “сімейне” і гостинне місце у будинку!

Значить, кухонні штори повинні легко зніматися, не заважати прибиранню, відповідати стилю оформлення кімнати, не зменшувати простір (і навіть візуально збільшувати).

Так як кухня – це, як правило, приміщення невеликих розмірів, де все розташовано дуже компактно, не рекомендується вибирати штори темних кольорів або штори з яскравими і великими малюнками. Подібний дизайн буде зменшувати простір кухні. Ніщо не повинне дратувати чи створювати відчуття тривоги, тому для кухонних штор ідеальні теплі, але не занадто яскраві і соковиті тони, а трохи розмиті – персиковий, салатовий, теракотовий, кремовий, суничний. Вони піднімають настрій вранці та дають відчуття затишку і спокою після напруженого робочого дня.

Існує багато варіантів штор та жалюзі, які можна використати в інтер’єрі кухні. Розглянемо найпопулярніші з них.


Класичні штори

Класичні штори на кухню
Класичні штори на кухню
Класичні штори на кухню
Класичні штори на кухню

Класичні кухонні штори – це фіранки з тюлі, мереживного полотна, бавовни, льону. Зазвичай не довгі (прикривають підвіконня), прикрашені підхватами і т.д. Такі штори вдало виглядатимуть на кухні в стилі Кантрі, Прованс, в середземноморському варіанті оформлення приміщення. Безперечний плюс цього виду обрамлення вікна в тому, що тут можна поєднувати різні тканини і декор між собою.

Плюси: додають затишку інтер’єру, недорогі, прості у догляді.

Мінуси: через складки збільшується площа, на яку прилипає бруд, часто відсутність пилевідштовхуючої обробки матеріалу.


Рулонні штори

Рулонні штори на кухню
Рулонні штори на кухню
Рулонні штори на кухню
Рулонні штори на кухню

Рулонні штори – це полотно тканини, яке змотуючись, накручується на вал, може бути схованим в короб або залишатися відкритим. Такий варіант виглядає дуже сучасно і красиво. Рулонні штори можна відкривати повністю, наполовину або зовсім змотувати. Кріпляться як на віконний отвір, так і безпосередньо на створку вікна.

Плюси: підходять практично до будь-якого дизайну, не зменшують простір, велика різноманітність кольорів, текстур та малюнків.

Мінуси: не до всіх тканин можна застосовувати вологу очистку.

Ціна: від 250 грн. Тут і далі ціни вказуються за 1 створку (половину) стандартного вікна. Відгук


Штори День-ніч

Штори День-ніч на кухню
Штори День-ніч на кухню
Штори День-ніч на кухню
Штори День-ніч на кухню

Конструктивно рулонні штори “день-ніч” – це два полотна тканини, в яких на рівній відстані чергуються прозорі та напівпрозорі смуги. При згортанні і опусканні штори смужки на тканині зміщуються одна відносно іншої, завдяки чому змінюється інтенсивність освітлення в приміщенні.

Плюси: практичність та функціональність, можливість регулювати рівень освітлення на кухні незначним рухом руки.

№3″Штори на мансардні (дахові) вікна”

Переобладнані під житло горища в наш час користуються популярністю. Мансарди обладнують не тільки в приватних будинках, а й у квартирах на останніх поверхах висоток. У мансарді можна влаштувати кімнати практично будь-якого призначення – від дитячої або спальні до ванни або майстерні.

Штори на мансардному вікні зі скосом дещо відрізняються від звичних для нас штор для прямого вікна. Як дизайном самого полотна, так і кріпленням на вікні. У цій статті коротко розглянемо основні варіанти дахових жалюзі з орієнтовною ціною при курсі $ 27 грн.


Рулонні штори на мансардні вікна

Ролети на дахові вікна
Мансарда еко
Ролети дахові вікна
Деколюкс

Як і будь-які ролети, штори на дахові вікна можуть бути у відкритій або закритій системі. У відкритій системі (Мансарда еко) штора може фіксаватись в одному з трьох положень, закриваючи третину вікна, дві треті або все вікно повністю.

Закрита система (Деколюкс) має направляючі, які закривають краї штори та дають можливість створити повне затемнення. Штора може фіксуватись на будь-якому рівні.

Недоліком мансардних ролетів є те, що вони працюють на пружині, яка може заклинювати (відкрита) або створювати проблеми з фіксацією штори (закрита система). Також якщо дахове вікно знаходиться на значній висоті, Вам доведеться кожен раз використовувати табуретку для закривання/відкривання штори.

Ціна ролетів Мансарда еко 60х100 см – від 700 грн.

Ціна ролетів Деколюкс 60х100 см – від 1400 грн.


Штори-плісе для дахових вікон

Плісе зараз є найпопулярнішою системою в Польщі, яка потіснила штори День-ніч. На перший погляд, це звичайна “гармошка” з тканини. Але ця гармошка має багато переваг.

По-перше, плісе дають можливість відкрити як верх вікна, так і низ, а можна одночасно верх та низ, розмістивши жалюзі посередині. По-друге, штори-плісе добре їздять вверх-вниз та не заклинюють, як ролети на пружині. По-третє, їх можна прати  з милом, на відміну від тканин на рулонні штори. Знімати та ставити плісе назад під силу навіть дитині.

Буває, що дахове вікно знаходиться високо і до жалюзі важко діставати рукою. В цьому випадку плісе також має перевагу, адже можна замовити своєрідну “селфі-палку”, яка дозволить змінювати положення штори без табуретки.

Недоліком мансардних плісе можна назвати мінімальні щілинки між планками та вікном, хоча в інших системах вони також присутні в різній мірі.

Ціна штор-плісе на мансардне вікно 60х100 см – від 900 грн.